Україна поза НАТО:<br/>Чи є краща альтернатива?

Україна поза НАТО:
Чи є краща альтернатива?

Візит Клінтон до Києва - можливість закріпити новий напрям американсько-українських відносин

Візит Клінтон до Києва - можливість закріпити новий напрям американсько-українських відносин

Про нас

Про нас

Часті запитання

Часті запитання

Квест до «Великої Румунії»?

09/06/2024
Плани Траяна Бесеску щодо Молдови і Придністров’я та ставки для України

17 червня 2010 року за підтримки Американського інституту в Україні (АІУ) відбудеться Круглий стіл за участю доктора Срджа Тріфковича й заступника директора АІУ Джеймсом Джорджем Джатрасом на тему:

Час і місце проведення: 11:00, Інформаційна агенція "Українські новини", вул. Еспланадна. 20, ст.м. Палац спорту, м. Київ.

На круглому столі буде обговорюватися активізація Президентом Румунії Траяном Бэсеску нової кампанії, спрямованої, як здається, на відновлення домінування Бухареста над всіма територіями, яки були проголошені Румунськими ідеологами Великої Румунії (Romania Mare) (~4,8 MB) у Версалі у 1919 р. Реабілітація цієї ідеології здатна викликати можливу анексію "споконвічно румунських" територій, а саме: східної Сербії (Банат, Хомолье), північний схід Болгарії (Добруджа) і України (частини Одеської області, включаючи Ізмаїл й Чернівці). В той же час деякі кола на Заході, а особливо в Сполучених Штатах, зловісно застерігають проти нібито «таємного протоколу», укладеного між Москвою і Києвом для встановлення свого контролю в Молдові та Придністров’ї.

У зв'язку із цим, круглий стіл АІУ спробує дати відповіді на такі питання:

  • Які факти відомі на сьогодні і які ставки для України?
  • Чи буде Траян Бесеску використовувати членство своєї країни в НАТО і ЄС для створення нової Румунії, ще більшу, ніж вона є сьогодні?
  • Щойно прийнявши з візитом у Бухаресті Президента Грузії Михайла Саакашвілі і підтримавши заморожену заявку Тбілісі на вступ до НАТО, чи піде він шляхом, який у серпні 2008 р. обрав його дискредитований грузинський колега?
  • Чи втрутиться Вашингтон, Брюссель та уряди інших європейських країн, і як саме?
  • Які висновки можна зробити з суспільних настроїв та поглядів представників еліти в Бухаресті, Києві і Тирасполі?
  • Що може і повинен зробити Уряд України для того, щоб не допустити виникнення загрози національній безпеці і територіальній цілісності країни.

Американський інститут в Україні запросив д-ра Срджу Тріфковича, одного з провідних американських експертів з питань політики і історії південно-східної Європи та досвідченого публіциста і аналітика, взяти участь у круглому столі та обговорити ці питання з українськими експертами.

Срджа Тріфкович

Срджа ТріфковичСрджа Тріфкович є автором редакційних колонок і коментарів в таких виданнях як The Times (Лондон), the San Francisco Chronicle, the American Conservative та The Philadelphia Inquirer, також виступав оглядачем на багатьох національних і міжнародних телевізійних та радіо каналах CNN, CNN International, SKY News, BBC Radio 4, BBC World Service і CBC. Він отримав диплом бакалавра (з відзнакою) з міжнародних відносин в Університеті Сассекса (Великобританія) у 1977 р. та диплом з політології в Університеті Загреба у 1987 р. З 1990 р. має ступінь доктора наук (Ph.D) з новітньої історії, отриману в Університеті Саутгемптона (Великобританія)

Джеймс Джордж Джатрас

Джеймс Джордж ДжатрасДжеймс Джордж Джатрас – заступник директора Американського інституту в Україні і директор фірми (із штаб-квартирою у Вашингтоні, Федеральний округ Колумбія), що займається діяльністю у сфері лобіювання. До початку роботи у приватній компанії працював старшим радником з питань зовнішньої політики керівництва Республіканської партії в Сенаті США. Також був дипломатом зовнішньополітичної служби США, в рамках якої, з поміж іншого, працював у Мексиці і в (тодішньому) Управлінні з питань зв’язків із колишнім Радянським Союзом. Джатрас закінчив Школу права Джорджтаунського університету (доктор права, 1978 р.) та Пенсильванський державний університет (бакалавр за спеціальністю політологія, 1974 р.)

Квест до «Великої Румунії»?
«ЯНУКОВИЧ ТА ТИМОШЕНКО:
чим закінчиться протистояння 7 лютого? Оцінка американського експерта за опитуваннями громадської думки»
«Пріоритети політики США стосовно України»
«НАТО і політики України: час для політичної відповідальності»
«НАТО, вплив США і вибори в Україні»
Американський аналітик: Україні не слід приєднуватись до НАТО