Американський Інститут в Україні (American Institute in Ukraine) (АІУ) вітає реалістичний підхід нещодавнього звіту Комісії з питань політики США щодо Росії
Київ, Україна -- Сьогодні директор Американського Інституту в Україні (АІУ) Ентоні Т. Сальвія виступив із викладеною нижче заявою після опублікування звіту Комісії з питань політики США щодо Росії, що рекомендує адміністрації Обами зупинити просування членства України та Грузії в Північноатлантичному Альянсі (НАТО):
«Американський Інститут в Україні вітає прагматизм нещодавнього звіту Комісії з питань політики США щодо Росії. Сподіваємося, що адміністрація Обами прислухається до рекомендацій Комісії у тому, що ані Україна, ані Грузія не готові до членства в НАТО. АІУ ставить під сумнів доцільність подальшого розширення альянсу без чітких і переконливих доказів того, що таке розширення безпосередньо сприятиме кращому захисту інтересів безпеки США, а саме захисту американської території та народу Америки; сприятиме обороні територій країн-членів НАТО відповідно до головного принципу альянсу, визначеного у Північноатлантичному договорі; сприятиме захисту країн-кандидатів на членство, починаючи з України; і що таке розширення не зашкодить відносинам з Росією, які повинні бути постійним пріоритетом американської зовнішньої політики та політики безпеки. Є підстави сумніватися, що такі докази існують чи існуватимуть в найближчому майбутньому».
У звіті «Правильний напрямок політики США щодо Росії» Комісія з питань політики США щодо Росії зазначила: «Вашингтону не слід сподіватися, що він може створювати власну сферу впливу на кордонах з Росією, одночасно прагнучи побудувати конструктивні відносини з Росією… ми не вважаємо, що прискорення набуття членства в НАТО Україною чи Грузією є на сьогодні безумовно в інтересах безпеки Сполучених Штатів…за існуючих реалій членство [України] в альянсі може швидше послабити, ніж зміцнити безпеку в Європі загалом…»
Інформація про Американський Інститут в Україні
Американський Інститут в Україні (АІУ) є американською неприбутковою організацією, що фінансується з приватних джерел. Метою АІУ є висвітлення питань, що стосуються політики США стосовно України, і зокрема питань безпеки, а саме можливого приєднання України до Північноатлантичного Альянсу.
АІУ прагне дати можливість українцям зрозуміти, що американці мають різні погляди стосовно НАТО та пов’язаних з ним питань. Ця відмінність поглядів не є очевидною з діяльності інших американських організацій в Україні, багато з яких фінансується урядом США та які активно пропагують вступ України до НАТО у найближчому майбутньому, незважаючи на те, що більшість населення України виступає проти приєднання до НАТО. Роль АІУ не полягає в тому, щоб підтримувати або не підтримувати будь-яку офіційну політику США, як таку; АІУ прагне висвітлити точку зору, що базується на національних інтересах США стосовно України та інших країн, зокрема держав-союзників НАТО та Росії.
Чи є краща альтернатива?